Badania termowizyjne w budynkach
Wykorzystanie zdjęć termowizyjnych staje się coraz bardziej popularne i stale zyskuje nowe pola zastosowań. W niektórych dziedzinach wykonywanie tych badań jest już tak powszechne, że nawet uznawane za niezbędne.
W budownictwie diagnostyka termowizyjna pozwala na wykrycie wad w osłonie cieplnej budynków. Z założenia budynek powinien mieć w miarę równomiernie rozłożoną izolację cieplną, ale ze względów konstrukcyjnych jest to zwykle niemożliwe. Pojawiają się w zewnętrznej powłoce tzw. mostki cieplne. Właśnie w tych miejscach powinno się wykonać dodatkową izolację termiczną, która taki punkt ucieczki ciepła zlikwiduje. Dzięki termowizji wiemy co i gdzie poprawić aby nasz dom był energooszczędny. Badania wykonane przed rozpoczęciem docieplania oraz po zakończeniu prac umożliwiają ocenę uzyskanych efektów, ale też uwidoczni ewentualne niestaranności i popełnione błędy. Metoda ta pomoże zaoszczędzić nasze pieniądze np. podczas usuwania usterek ogrzewania podłogowego - nie musimy już niszczyć całej podłogi - precyzyjnie wskażemy miejsce usterki.
Innym zastosowaniem termowizji jest wykrywanie wilgoci w budynkach. Obecność wody w porach materiału budowlanego powoduje pogorszenie właściwoci izolacyjnych. Dzięki temu na obrazie termowizyjnym można rozrónić obszary zawilgoceń, określać ich zasięg, a nawet wskazywać źródła wilgoci. Badanie takie jest szczególnie przydatne przy diagnostyce zawilgoceń w płaskich stropodachach, tarasach, balkonach oraz do lokalizacji miejsc przecieków.
Przykładowe zastosowania termowizji:
- Badania przed i po wykonawcze w pracach dociepleniowych, termomodernizacji.
- Badanie termowizyjne nieruchomoci przed zakupem.
- Wykrywanie źródeł zawilgoceń przegród budowlanych - ścian, podłóg, stropów, okien.
- Lokalizacja nieszczelności rur z ciepłą wodą, wycieków.
- Wykrywanie nieszczelności izolacji instalacji wytwarzania i przesyłania ciepła - kotłów, ciepłocigów.
- Wykrywanie wad kominów.
Badania termowizyjne (termograficzne) budynków oraz instalacji wodnych i CO wykonujemy na terenie województwa zachodniopomorskiego, a w szczególności w miejscowościach: Szczecin i okolice, Police, Goleniów, Nowogard, Gryfice, Kamień Pomorski, Wolin, Świnoujście, Łobez, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Recz, Suchań, Choszczno, Pyrzyce, Myślibórz, Chojna, Gryfino, Banie, Stargard.
GALERIA ZDJĘĆ TERMOWIZYJNYCH
Źle wykonane połączenie ściany i dachu - widoczny brak izolacji i poważne zagrożenie skraplania pary wodnej.
Brak izolacji ściany przyziemia - ciepło ucieka z ogrzewanej piwnicy przez nieizolowaną ścianę.
Słabo izolowana podłoga, widoczne mostki cieplne na łączeniach płyty podłogowej ze ścianami.
Brak fragmentu izolacji ściany, zagrożenie kondenscją pary wodnej na tym fragmencie ściany.
Niedoizolowane poddasze - widoczne mostki cieplne w narożnikach i łaczeniach z dachem.
Aktualności
Uwaga !
Specjalna promocja dla wszystkich, którzy wykonają w naszej firmie badanie termowizyjne instalacji elektrycznej w 2013 roku - ceny już od 1000 zł, cena obejmuje dojazd, badanie termowizyjne, analizę termogramów oraz ze sporządzenie dokumentacji powykonawczej !!!